Bud-ZIEM liderem sportowych inwestycji

  Bud-ZIEM liderem sportowych inwestycji

  10 Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego była doskonała okazją do nagrodzenia firm wspierających sport zarówno duży, jak i mały Zagłębia Miedziowego. Kapituła Gali Sportu za rok 2017 wyróżniła legnicki hotel Qubus i jego dyrektora Wojciecha WŁODARCZYKA oraz firmę BUD-ZIEM z Pszenna. Ci ostatni od kilku lat obecni są w Legnicy i nie tylko przy realizacji ważnych sportowych inwestycji. – Dla nas to wielkie wyróżnienie nie mówiąc o kompletnych zaskoczeniu – mówił prezes firmy Piotr OCHOCKI. – Ale zarazem motywacja do wytężonej pracy na kolejnych sportowych inwestycjach na Dolnym Śląsku.

  BUD-ZIEM w Legnicy niezmiennie kojarzony jest z modernizacją boiska na stadionie miejskim w Legnicy. Zamontowany został najnowszy system podgrzewania i odwodnienia murawy oraz ułożono nową nawierzchnię trawiastą o powierzchni prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki pracom BUD-ZIEMU Legnica i piłkarska Miedź dysponuje najnowocześniejszą i bez wątpienia najlepszą murawą w 1 lidze i… – Zapewniam, że tej murawy Miedź i miasto Legnica nie będzie wstydziła się w ekstraklasie – dodaje prezes Piotr OCHOCKI.

  Ale myliłby się kto powiedziałby iż modernizacja boiska stadionu Miedzi to pierwsza wizyta rodzinnej firmy z Pszenna w Legnicy. Na początek była budowa kompleksu sportowego przy SP nr 12 a ostatnią inwestycją budowa boisk sportowych przy legnickiej SP nr 1. – W Legnicy jesteśmy obecni bardzo często, bo miasto naprawdę bardzo dużo inwestuje w bazę sportową – mówi Piotr OCHOCKI. – Z prezydentem panem Tadeuszem Krzakowskim rozmawia się bardzo konkretnie i merytorycznie, bo od razu widać iż obiekty sportowe to temat panu prezydentowi bardzo bliski i zna się na wielu niuansach takich inwestycji. Ale od razu dodam iż pan prezydent jest bardzo wymagający, a pracownicy Urzędu Miasta nadzorujący inwestycje przez nas wykonywane są bardzo dokładni w sprawdzaniu naszej pracy. Ale to dobrze, bo takie inwestycje przynoszą nam chlubę i są promocją firmy. Ogromnie się cieszę iż nagrodę Mecenasa Roku 2017 wręczał nam osobiście prezydent Legnicy.

  Dodajmy iż w 2017 roku BUD-ZIEM zakończył także sztandarowa inwestycję w Złotoryi, a była to kompleksowa modernizacja, właściwie przebudowa od podstaw stadionu miejskiego. – Mamy satysfakcję bo dzięki naszemu wysiłkowi w Złotoryi powstało sportowe cacko służące piłkarzom nożnym i lekkoatletom – dodaje Ochocki.

  W najbliższym czasie BUD-ZIEM podejmie się realizacji dużych inwestycji stadionowych w Świdnicy, Jeleniej Górze i być może w Bolesławcu. Ale o Legnicy nie zamierzają zapominać.

  Źródło: e-legnickie.pl